Blog pro hoteliéry Novinky, rady, tipy z oblasti hotelnictví

Automatizujte si svůj denní přehled

Martin Zindulka
Přidal do Tipy pro vás
2. prosince 2021

Další novinkou, kterou jsme pro Vás připravili na závěr roku je rozšíření denního přehledu. To částečně navazuje na dřívější rozdělení poznámek na recepční, kuchyňskou a úklidovou. Již nyní bylo možné denní přehled tisknout vždy s konkrétní poznámkou, v závislosti na tom, pro kterou část personálu byl určen.

Vždy ale bylo nutné denní přehled nastavit, vytvořit PDF a  přeposlat/vytisknout pro konkrétní úsek provozu. To se nyní mění.


Vytvořte si sady denních přehledů

V novém nastavení budete pracovat se samostatně nastavitelnými „sadami denních přehledů“. Sad si můžete vytvořit libovolné množství a každou z nich přednastavit podle potřeb Vašeho provozu.

Už to je velká výhoda, nemusíte si konkrétní denní přehled „naklikávat“ každý den dokola, ale předdefinovaná sada na Vás již bude čekat a na jeden klik ji hned pošlete do tisku.

dailyoverview1


Načasujte zasílání a vyberte příjemce

Druhou důležitou novinkou je možnost nastavit si automatické zasílání jednotlivých denních přehledů. Potřebuje Vaše kuchyně vždy v 8 večer informace o počtech snídaní na následující den? Chce vedoucí recepce v 6 ráno dostat rozpis dnešních příjezdů a odjezdů?

V novém nastavení pro automatické odesílání si vybíráte konkrétní denní přehled, jeho formát, email příjemce a  čas a periodicitu zasílání. Potřebné informace se tedy vždy včas dostanou ke kompetentní osobě a vy již nemusíte nic dalšího dělat.

dailyoverview2


+ využijte několik menších vylepšení

  • Denní přehled vygenerujete jak v PDF, tak nově i v XLS formátu.
  • Poznámky je možné zobrazit v plném znění nebo ve zkrácené verzi (omezené na určitý počet znaků).
  • Přehled vygenerujete i pro pokoje z určité rezervační plachty. Pokud máte pokoje rozdělené na plachty např. podle pater nebo typu pokojů určitě tuto možnost oceníte.
  • Uživatele zámkových systémů také mají možnost zobrazit si v denním přehledu přístupové kódy pro vstup do pokojů.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet s ostatními!