Blog pro hoteliéry Novinky, rady, tipy z oblasti hotelnictví

Vylepšili jsme mobilní aplikaci Housekeeping podle vašich přání

Martin Zindulka
Přidal do Nové funkce
6. března 2023

Rádi bychom vám představili nejnovější aktualizaci naší úklidové Housekeeping aplikace. Rozvoj aplikace jsme konzultovali přímo s uživateli a věříme, že naše novinky oceníte i v praxi.

Pojďme si představit nejdůležitější změny!

Hromadné označení změny stavu úklidu

Do aplikace jsme přidali rozšířené možnosti pro hromadné přepínání stavu úklidu. V seznamu jednoduše zaklikáte vybrané pokoje a následně na jedno kliknutí změníte jejich stav.

Změny v detailu pokoje > závady a úkoly

Detail pokoje doznal také několika změn. V horní části vždy uvidíte strukturované informace o časech příjezdů/odjezdů, národnost hostů a případně také nejbližší následující rezervaci v následujících 7 dnech. Vše je doplněno úklidovou poznámkou, pokud je u rezervace vyplněná.

Následuje sekce minibar a seznam všech závad a nově i úkolů, které jsou přiřazeny zobrazenému pokoji nebo souvisejí s aktuálně ubytovanou rezervací.

Nová sekce pro údržbu

Zjednodušili jsme také přístup k závadám pro pracovníky údržby. Nahlášené problémy jsou stále vidět v detailu konkrétního pokoje (jak bylo zmíněno výše), ale nově máte ve spodním menu k dispozici kompletně novou sekci „Závady“.

Ta nabízí ucelený přehled na všechny aktuálně řešené technické problémy rozdělené podle pokojů a v horní části také podle stavu, v jakém se oprava nachází (neopraveno, probíhá oprava, inspekce).

Stejně tak je možné zobrazit si historii opravených závad, rozkliknout si detail závady pro podrobnější informace nebo fotografie a funguje zde také (na začátku článku zmíněné) hromadné označování a změna stavu. Jednoduše zaklikáte konkrétní závady a následně je přes spodní panel změníte do požadovaného stavu.

Kompletní informace o aplikaci naleznete jako obvykle v našem manuálu.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet s ostatními!